Chuťovky aj pohľad do budúcnosti

Chuťovky aj pohľad do budúcnosti

Nová limitovaná edícia modelu F-MAX pod názvom F-MAX Select pripomína úspech tureckého výrobcu v roku 2019, kedy získal model F-MAX prestížne ocenenie International Turck of the Year. Ford Trucks ta rovnými nohami vstúpil do konkurenčného boja o európskych autodopravcov. V priebehu pár rokov sa etabloval takmer v celej Európe a na Slovensku sa úspešne presadil s podporou maďarskej skupiny Delta Truck. V závere minulého roku sa Delta Truck stala oficiálnym zástupcom pokrokovej a silnej čínskej automobilovej značky BYD. V súčasnosti teda aktívne zastupuje značky Ford Trucks, Kögel, Humbauer a BYD.

Limitovaná edícia F-MAX Select

Po prvej limitovanej edícii Black Line spoločnosť Ford Trucks predstavila v Antalyi a následne na veľtrhu Solutrans model Ford Trucks F-MAX Select, ktorý predstavuje novú limitovanú verziu modelu F-MAX v počte iba 400 kusov. F-MAX Select pozdvihne zážitok z jazdy na jedinečnú úroveň vďaka spojeniu bohatých dizajnových detailov s pokročilou technológiou a komfortom.

„Nová limitovaná edícia modelu F-MAX SELECT prichádza v limitovanom počte 400 kusov s exkluzívnym balíkom nových dizajnových detailov a svoju výnimočnosť potvrdzuje vysokou mierou komfortu a aplikáciou pokročilých technológií. Počúvame potreby našich klientov a nová edícia aplikuje ich želania. Nový F-MAX SELECT a naša priekopnícka technológia spaľovania vodíka sú príkladom nášho neochvejného záväzku k inováciám a udržateľnosti. Našim zákazníkom budeme naďalej poskytovať vyššiu efektivitu, ešte lepší výkon a špičkové technológie,“ hovorí Emrah Duman, viceprezident spoločnosti Ford Trucks.

Ide o exkluzívny model, ktorý sa snaží prilákať dopravné spoločnosti, ktoré hľadajú pracovný nástroj, ktorý spĺňa očakávania komfortu, bezpečnosti a výkonu a ktorý je dostupný za nižšiu koncovú hodnotu ako švédski a nemeckí giganti.

Prvé čo upúta pozornosť, je kombinácia čiernej a bronzovej farby, ktorá preniká do celej karosérie, vrátane oceľových ráfikov a prahov. Pozoruhodné sú aj zatmavené LED svetlomety, zrkadlá a bronzový znak F-Max na čiernej mriežke chladiča.
Komfort Ford F-Max Select umocňuje aj úprava volantu, palubnej dosky i sedadiel. Vodiči získajú v novej limitovanej edícii luxusný zážitok z jazdy. 

Driving Green: Vodíkový motor Ford Trucks

Ford Trucks už na predošlom IAA v Hannoveri v septembri 2022 predstavil svoj koncept komunálneho plne elektrického vozidla a teraz predstavil svoj prelomový vodíkový spaľovací motor, ktorý je dôležitým úspechom v oblasti trvalo udržateľnej technológie. Spoločnosť v súčasnosti testuje rôzne koncepcie spaľovania so silnou vierou vo vodíkovú budúcnosť, čím posilňuje svoju pozíciu značky, ktorá uprednostňuje zelené technológie. V rámci hnutia „Generation F“ vedie Ford Trucks významnú transformáciu v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel tým, že používa bezemisné, prepojené a autonómne technológie. Spoločnosť sa zaviazala dosiahnuť nulové emisie pri výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roku 2040 s cieľom bojovať proti vplyvom zmeny klímy.

Projekt NextETRUCK – budúcnosť logistiky

Ford Trucks zintenzívňuje svoje úsilie v oblasti výskumu a vývoja, aby sa dostal do čela budúcich riešení elektrickej dopravy, a prispieval k efektívnej a nízkonákladovej logistike svojou novou generáciou elektrických nákladných vozidiel v rámci projektu NextETRUCK. Tento projekt má najväčšiu podporu v odvetví s grantom vo výške 2 milióny eur z fondu výskumu a vývoja Európskej únie s názvom Horizon Europe. Ford Trucks vyvíja elektrické nákladné vozidlo s nulovými emisiami, ktoré bude mať najvyššiu nosnosť vo svojej triede a výrazne nižšiu hmotnosť.
Európska únia má za cieľ do roku 2050 dosiahnuť dopravu s nulovými emisiami. Elektrifikácia vozidiel a vozových parkov sa ukazuje ako kľúčová stratégia pre dekarbonizáciu tohto odvetvia.

V rámci projektu NextETRUCK prináša Ford Trucks technológiu ľahkých podvozkov na platforme pre 16-tonové ľahké elektrické nákladné vozidlá. Testovanie bude prebiehať šesť mesiacov v reálnych podmienkach, a to presúvaním sa medzi továrňami Ford Otosan, pričom poskytne informácie o výkonnosti. Cieľom vývoja je zníženie hmotnosti pokročilou tepelnou reguláciou a integráciou akustického výstražného systému vozidla (Acoustic Vehicle Warning System – AVAS) ako aj testovanie služby (Service Oriented Architecture – SOA) v snahe zlepšiť prevádzku vozových parkov, efektívne riadiť nabíjanie a predvídať optimálne trasy.

Na konzorciu NextETRUCK, ktoré sa uskutočnilo v centre výskumu a vývoja spoločnosti Ford Otosan v Istanbule, sa zišlo 18 spoločností z 9 rôznych krajín a celkovo 32 účastníkov. Ďalšie priebežné vyhodnotenie konzorcia sa uskutoční v Bruseli vo februári 2024.

bez výsledku
Vyhľadávanie